18. 02. 2017.

SP prodala v přátelském zápase s Týncem poctivou zimní přípravu

Na sobotu 18.2.2017 nás pozval Týnec na přátelský zápas starších přípravek na Dařbož. Hráli jsme ve 4+1, celkem 94 minut hry – 4 x 20 minut plus 1 x 14. Perfektní porce hry pro všechny přítomné hráče. Děkujeme Týnci za pozvání.

Za náš tým nastoupilo 10 hráčů, stejně jako za mužstvo soupeře. My jsme Týnci zapůjčili našeho odchovance Matěje, který nyní válí ve Vlašimi. Od začátku jsme byli lepším týmem v ovládání míče i ve snaze kombinovat. Dokázali jsme se prosazovat i střelecky. Před zápasem jsme se na středečním tréninku snažili naučit nový způsob napadání útočníků při rozehrávce soupeře. Někteří naši hráči ještě nedokázali přepnout na nový způsob a dělali vše postaru. Inu, děláme to hráčům těžké, ale to jim jenom pomáhá posunovat se dál. Ve chvíli, kdy jsme správně napadali naším novým fyzicky náročným způsobem, na který máme i vhodné typy hráčů, doslova jsme soupeře přikovali k jeho bráně. V týmu soupeře nás zlobil již zmíněný Matěj a svým důrazem i jeho jmenovec Matěj Kos. Hru jsme ale měli pevně ve svých rukách a celkově jsme jasně zvítězili 21:12. Námi zapůjčený Matěj soupeři výrazně přispěl 7 góly i nápaditými akcemi a držením míče. Zápas to byl zajímavý, jsme rádi, že hráči mohli odehrát v přátelském zápase tolik minut.

Může nás těšit, že máme hráče, kteří dokáží po celý zápas makat s absolutním nasazením, současně dokáží kontrolovat míč a jako přidanou hodnotu mají přehled ve hře. Další hráči výrazně zlepšují své nasazení, techniku a přehled. Dopracovali se toho poctivým přístupem k tréninkům. Platí to pro všechny hráče, kteří nastoupili. Důraz, dobré obsazování a napadání, individuální technika, pohotové zakončení, to vše dnes naše hráče zdobilo. Za absolutní vrchol přátelského zápasu na Dařboži považuji několik akcí na jeden dotek, kdy jsme dvěma přihrávkami do prostoru a do pohybu překonali celý obranný blok soupeře a třetím dotykem jsme z náběhu stříleli do poloodkryté brány soupeře. To už je fotbalová vysoká, která vyžaduje dobré ovládání míče, prostorové vnímání, rychlý pohyb a hlavně souhru celého týmu. Celá akce na 3 až 5 vteřin z vlastní půlky až do gólového zakončení. Cením si toho o to víc, že tyto kombinace ještě netrénujeme a hráči je vymýšlejí naprosto intuitivně a spontánně. Stále máme ovšem na čem pracovat, ale dnes bylo jasně vidět, že jsme na správné cestě. Velká pochvala všem hráčům za výkon a za přístup k zápasu!

Naše sestava: Tonda (2 branky), Vojta (9), Tobiáš (8), Martin, Radek, Jakub M., Milan, Jakub S. (2), Filip N., Lukáš M.