16. 10. 2016.

Souboj starších přípravek z popředí soutěže v Prčici

V sobotu 15.10.2016 starší přípravka zajela na další mistrovský zápas na hřiště soupeře ze Sedlec-Prčice.

Náš soupeř se v podzimní části okresní soutěže prezentoval pěknými výkony. Očekávali jsem tedy kvalitního soupeře. Na zápas jsme vzali všech 12 hráčů, které jsem měli k dispozici. Překvapilo nás malé hřiště 40×22 metrů, které odpovídalo spíše kategorii mladší přípravky 4+1. Na začátku zápasu jsme byli překvapeni rychlým pohybem soupeře, udělali dvě chyby před vlastní bránou a rychle prohrávali 2:0. Po prostřídání obou našich pětek jsme se začali srovnávat s rychlostí a důrazem soupeře, přesto jsme obdrželi další gól na 3:0, soupeř naši rozehrávku od brankáře napadal už v pokutovém území. To už jsme se ovšem dostávali do šancí a do přestávky jsme dvěma góly zkorigovali poločasový stav na 2:3.

O půli jsem si řekli, že musíme všechny činnosti zrychlit, kličku, přihrávku, vedení míče, střelu, napadání. Už v průběhu první půle jsme se začali s vyšší úrovní soupeře začali srovnávat, jenom ve stejném tempu pokračovat. Do druhé půle jsme vstoupili slušně. Již jsem přivykli rychlému pohybu soupeře a začali jsme se prosazovat. Po naší další chybě však opět skóroval soupeř, my jsme odpověděli kontaktní brankou na rozdíl jediného gólu. Následovala pasáž, kdy jsme se až do konce zápasu prosazovali do gólových šancí. Bohužel jsme se nedokázali gólově prosadit ani z nejvyloženějších tutovek. Soupeř už povětšinou jen nakopával dlouhé míče. Přesto dokázal po nepokrytém rohovém kopu těsně před bránou a další naší chybce při odehrání míče vstřelit ještě dva góly. Náš tým nakonec veze první porážku v sezóně 6:3.

Odehráli jsme kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Po vlažném začátku nás v závěru zradila koncovka. Kromě obvyklých starších tahounů mužstva se ve skvělém světle ukázali mladší hráči: především Matyáš a Kačka, tradičně již Jakub M. a dnes také Filip N., jejichž nasazení v soubojích bylo obdivuhodné. Během svých minut na hřišti pětka našich mladších hráčů obdržela jediný gól ze šesti! Velká pochvala!

Dále budeme pokračovat v poctivé práci, hráči se lepší každý týden. Docházka na tréninky i zápasy je vzorná, všichni hráči se zaslouží velké uznání! Tradiční dík i rodičům za podporu!

Naše sestava: Tonda, Vojta, Martin, Tobiáš (3 branky), Jakub M., Jakub S., Filip N., Filip R., Radek, Kačka, Matyáš, Lukáš M.