26. 07. 2009.

Příprava : Turnaj Krhanice – 25.7.2009

Turnaj zástupců třetích tříd jsme doplnili svou účasti my a musím říci, že naše letošní účinkování bylo mnohem úspěšnější než to loňské. Domácí rozumně upravili systém dle našeho vzoru „každý s každým“ na 2x 30 minut a to jen prospělo. Jak šly naše zápasy:

1) Krňany – Pecerady 1:0 (0:0)

V prvním zápasovém testu jsme byli soupeři rovnocenným protivníkem. I když Krňany byly lepším týmem, příliš brankový příležitostí si nevypracovali. Vítězství si zajistili až po rychlé akci po naší ztrátě míče na půli hřiště.

2) Krhanice – Pecerady 2:0 (2:0)

Domácí Krhanice taky příliš nevyčnívali. Góly si zajistili již v první půli ze dvou penalt. Tu první zařídil domácí nejlepší hráč, když se velmi ochotně skácel na zem, ale i na Slávii se takové „fauly“ pískají, což ukázalo první kolo nejvyšší soutěže. Do druhé půle domácí prostřídali a hra se vyrovnala a více brankových příležitostí jsme měli my. Škoda jen té koncovky, ale to je naše nejbolavější místo již několik sezón…

3) Lešany – Pecerady 0:0

Poslední utkání už moc pěkný fotbal nepřineslo. Oba týmy byli unavené a i Lešany ukázali, jak složité je někdy vstřelit branku…

V ne-úplně kompletní sestavě jsme odehráli důstojné zápasy a nechybělo moc a domácí Krhanice jsme, po výkonu ve druhé půli a při troše štěstí, dokonce mohli porazit. Obsadili jsme tedy čtvrté místo, záměrně nepíšu poslední, protože tohle slovo nám opravdu tady nepatřilo. Musím se ještě zmínit o nejmladším hráči turnaje, který možná posílí naše dospělé řady pro nadcházející sezónu. Je to peceradský Tomáš Vojtek, který příjemně překvapil a přes své mládí svou chytrostí motal zkušenějším soupeřům úspěšně hlavy.