12. 11. 2015.

Přátelský zápas PP Krhanice – Pecerady

Dnes jsme byli pozváni na přátelský zápas PP do nedalekých Krhanic. Všichni naši hráči jsou na začátku. Na trénincích se snažíme o získávání prvních zkušeností s míčem a jen tak si hrajeme. Přesto, že jsme se ještě moc neučili hře jako takové, sehráli jsme již náš třetí zápas. Je úžasné, že v Peceradech máme tak silný tým začínajících hráčů a je těžké najít obdobného soupeře s dostatečným počtem hráčů 2009 a mladší. Zatím proti nám vždy nastoupili soupeři i se staršími hráči a to se pak nedá srovnávat a žádnému týmu to nic nepřidá. Nejinak tomu bylo i v Krhanicích. Hráli jsme 4x 12minut a hned v první čtvrtině jsme dostali hodně gólů. Krhanice měli ve svém týmu šikovné hráče, jen jsou někteří o trochu starší a patří do kategorie mladší přípravky. Naši hráči se toho nezalekli. Na hřišti všichni do jednoho, úměrně svému věku odvedli pěkný kus práce, byla vidět snaha o vedení míče a náznaky kliček tak, jak to trénujeme. Z toho jsem měl velkou radost. Nebáli se a bojovali!!! Rvali se o míč i se staršími protihráči a když se dostali na dostřel branky neváhali se střelou. Paráda.

Do dalších třetin jsme chtěli trochu vyrovnat věkový průměr hráčů, a tak šel do pole Kuba S. a do branky Dominik K. (ten nesměl vybíhat z pokutového území, to by jsme byli moc silní:-). Naše hráče to povzbudilo, začali ještě více bojovat. Kuba z mladší přípravky i když skoro rok fotbal nehrál, míč trochu podržel a díky Dominikovi jsme moc branek nedostali. Naopak. Hra se skoro vyrovnala. Stále jsme většinu hráli na naši půlce, ale dostávali jsme se často i k soupeřově brance a premiérovou trefu v Peceradském dresu zaznamenal David K., Fanda B. a Kuba S. přidal další dvě branky! Tyto věkově vyrovnané třetiny jsme o gól vyhráli i přes vlastní branku našeho nejmladšího hráče. Ale Áďa nevěděl, že to je naše branka a měl stejnou radost, jako by se trefil do správné. Proto jsem jej v tom podpořil:-).

Ještě jednou musím poděkovat našim nejmenším hráčům za jejich odvahu, bojovnost a snahu až do konce nerovného zápasu. Věřím, že v Peceradech roste velmi silný tým, který sobě i nám dokáže, že fotbal hrát umí.