21. 03. 2016.

MŽ – Přátelák v Bystřici na trávě

V sobotu 19.3. jsme konečně sehráli přátelák venku a to opět se silným bystřickým týmem MŽ. Naše sestava: Honza(GK), Ivo, Matyáš, Tomáš N.(GK), Tomáš L.(G:1), Filip Sl., Lukáš(GK, G:1), Petr a opět nám vypomohl Domča(A:1) a tentokrát také Fanda.

Zápas začal lépe soupeř a my jsme udělali několik zbytečných chyb v rozehrávce a soupeř je potrestal. Někteří hráči našeho týmu byli svázáni nervozitou a málo se zapojovali do hry a když, tak spíše jednoduše z první rychle pryč. Postupně se to trochu zlepšilo, když jsme si během střídání řekli, že není se čeho obávat. Teprve po půli, kdy jsme si to pořádně vyříkali v kabině a stres z prvního zápasu venku opadl, jsme to na hřišti více rozjeli a postupně srovnali hru a místy i drželi taktovku utkání. Myslím, že jsme v Bystřici ukázali, že fotbal umíme hrát a těšíme se na domácí odvetu, kde jak doufám ještě více vyrovnáme hru a obujeme se do toho od začátku bez zbytečného respektu. Zápasy s Bystřicí jsou pro nás velká škola.

Není možné se nezmínit o perfektní hráčce Bystřice, která je fotbalově i přístupem dále, než většina kluků na place. Myslím, že může být příkladem pro ostatní.

Velkou pochvalu si zaslouží všichni hráči, přestože chyb bylo hodně, ale nasazení skvělé. Máťa ukázal že venku mu to opravdu jde, Domča výborně spolupracuje s ostatnímy i ve hře dozadu, Honza překvapil v bráně perfektními výběhy, Lukáš opět skóroval z nemožného úhlu :-), Tomáš L. rostl s každou minutou na hřišti a završil to brankou po perfektní Domčově přihrávce. Filip a Ivo ukázali tradiční přehled a fištrón, Fanda rychlost a Tomáš N. velkou předvídavost a přehled. Petr hrál pěkně technicky, ale nesmí zapomínat po ztrátě to vyžehlit.

Konečný výsledek 6:2. Za 14 dní odveta v Pece jako poslední prověrka před mistráky.