24. 04. 2016.

MŽ – Olbramovice – Pecerady – mistrovský zápas

Po celkem nevydařeném začátku sezóny jsme sehráli těžký zápas s výborným mužstvem Olbramovic. Naše sestava Jarda(GK), Lukáš(GK), Ivo, Filip, Filip, Matyáš, Matyáš, Honza, Petr, Dan, Tomáš. Změnili jsme rozestavení ze 2-3-2 na 3-2-2 a doufali, že se to projeví v obranné fázi hry. Ukázalo se však, že zaběhaný systém se dostal hráčům už hodně pod kůži a většina si se změnou systému moc dobře neporadila. I to je ale zkušenost.

Zejména záložníci najednou nevěděli, kam se postavit(naběhnout) při rozehrávce od naší brány, útočníci už nechtěli míč vůbec. Tak nezbývalo než rozehrát přes obránce a ještě k tomu ne moc kvalitní a svižnou přihrávkou.  Sami jsme se tím vystavovali tlaku soupeře. Dalším bolem naší hry je neobsazování soupeře po ztrátě míče. Hráči neplní pokyny trenéra ani po upozornění. Co na to říci.

V několika fázích hry se nám soupeře podařilo zatlačit. Nejprve v prvních minutách utkání a potom první část druhé půle. Zbytek času byl soupeř jasně lepší a značně produktivnější. Stoperka domácích dokázala zlikvidovat všechny naše šance. Střel na bránu bylo minimum. My jsme vzadu udělali spoustu chyb. V jasných příležitostech jsme v rozhodujícím okamžiku špatně zpracovali, nebo prováhali nebo už neměli sílu na svižnou střelu. Je třeba říci, že naše chyby vycházejí ve velké míře z toho, že nabádáme hráče ke konstruktivnímu řešení v každém okamžiku. Pevně věříme, že je  to investice, která se nepochybně v budoucnu vrátí. Je to fotbal a nechceme hráče učit zakopívat míče do autu. To je ztráta času pro všechny. Na druhou stranu je pomalu potřeba učit se rozeznávat míru rizika.

Pochvalu za výkon si zaslouží především Dan Kudrna, který je lídrem obrany, dost často jediný odhodlaný obránce, který nevypustí žádný souboj. Pomalu se učí řídit si obranu. Nesrovnatelně lepší výkon oproti předchozím utkáním ukázal Petr. Až na chvilkové výpadky jezdil jak motorová myš. Jarda byl tentokrát podstatně lepší ve hře, než v bráně. Překvapil technikou a dravostí. Ještě dokázat na tyto dovednosti navázat kvalitní přihrávkou a bude to skvělé. Filip Sal. dlouhodobě neumí ukázat to, co na tréninku bez zábran předvádí. Je to v hlavě. Ostatní také zůstali za očekáváním. Hráli buď jen poločas dle svých možností, nebo celou dobu na 50-80% a to na takto kvalitního soupeře prostě nestačí.

Nyní nás čeká velice silný Týnec. S Netvořicemi jen těsně prohráli po výborném výkonu 2:3 a mají našlápnuto do vyšších míst v tabulce. Už v přípravě ukázali, že umí potrestat každou naší chybu, tak musíme předvést opravdu kvalitní výkon.

Celkový výsledek 6:0(2:0)