20. 09. 2016.

Mistrovský zápas starší přípravky v Teplýšovicích

V neděli 18.9.2016 jsme se vypravili na mistrovský zápas do Teplýšovic. Torka, Kačka a Matyáš posílili na domácím turnaji mladší přípravky a ostatní se vydali do boje se soupeřem, který zatím v úvodních kolech sbíral pěkné výsledky.

V Teplýšovicích nás přivítal krásný trávník a pěkné zázemí. Do utkání jsme vstoupili skvěle a vytvořili si velkou převahu. Vedení o tři góly plně nevystihovalo dění na hřišti. Spálili jsme řadu šancí, nastřelili břevno, často jsme naše akce dovezli až do náruče srdnatě chytajícímu brankáři, chyběla nám chytrá střela. Do poločasu stihl soupeř korigovat svým jediným gólem v zápase po pěkném rychlém průniku po pravé straně a přesné střele nahoru na bližší tyč. V druhém poločase jsme se začali prosazovat i gólově, obraz hry se příliš nezměnil. Naše fotbalová kvalita byla jednoznačná. Martin z postu brankáře začal hrát odvážně šestého hráče a vyvážel míče až na půlku soupeře. Druhý poločas jsme zvládli bez inkasovaného gólu a mohli se radovat z vítězství a především z předvedené hry. Musíme ještě maličko zlepšit zakončení, být rychleji a důrazněji v soubojích. Ale naše hra má slušné parametry. Hráči předvádějí krásné výkony, velká gratulace všem k vítězství 9:1!

Kaňkou na utkání bylo chování trenéra domácích, který nevybíravými slovy napadal (byť po jasném faulu) našeho hráče. Takové jednání je na utkání dětské kategorie naprosto nepřípustné a podobní lidé by u dětských týmů neměli pracovat. I hlasité poznámky, že máme na hřišti starší hráče, byly nedůstojné zápasu hráčů tohoto věku. Podobné věci neděláme a nikdy dělat nebudeme. Při jakýchkoliv pochybnostech má být rozhodčí požádán klidnou formou o konfrontaci, na kterou jsme samozřejmě při každém zápase připraveni, včetně listiny hráčů.

Dětský fotbal má být zábava a radost… My uděláme všechno pro to, aby tomu tak v našem týmu bylo!

Naše sestava: Tonda (1), Vojta (3), Tobiáš (4), Martin, Milan, Jakub S.(1), Jakub M., Filip N., Radek, Filip R.