30. 05. 2016.

Mistrovský turnaj MP „Červení“ – Týnec nad Sázavou

Čtvrtý z pěti turnajů jarní části pořádal Týnec nad Sázavou. Měli jsme to tedy opět hodně blízko.

Tak blízko, že jsme ještě deset minut před začátkem byli na hřišti pouze se třemi hráči. Na nástup jsme šli ale už v šesti. Když jedeme daleko, tak jsme tam s rezervou, ale tohle bylo opravdu o  nervy :-). Po nástupu nás doplnil naštěstí ještě jeden hráč, protože v dusném počasí nás čekalo odehrát 80 minut času, a to jsme ještě netušili, že v jednom zátahu, protože jsme tentokráte podle losu stáli až poslední zápas a hráči toho měli na konci opravdu až nad hlavu, ale nakonec to fyzicky zvládli všichni, i Bára, která to po nemocech měla asi nejtěžší.

V brance se tentokrát pro absenci Kuby S., který původně měl posílit SP, ale nakonec pro nemoc bohužel nemohl hrát vůbec, vystřídal Radek a Káča. Oba dva brankáře chválím za předvedený výkon. Radek branku hájil proti Týnci, Ratměřicím a Vlašimi. Káča proti Dolním Kralovicím. Na každém je znát jiné pojetí hry. Radek hraje spíše z lajny a  nepouští se příliš dopředu, což mu někdy neumožnuje efektivně vyběhnout proti nakopnutému míči od soupeře a míč získat nebo alespoň zmenšit střelecký úhel. Káča zase spíše hraje jako by byla stoper a aktivně se zapojuje do hry i na půlce hřiště. Ta musí ale zase dávat pozor, aby se nenechávala unášet hrou dopředu až příliš a útok by měla přenechávat v tuto chvíli ostatním.

Pecerady x Týnec nad Sázavou 9:4 (4:2)

V prvním zápasu jsme nastoupili proti týmu Týnce. Minulý týden jsme si ve vzájemném souboji dali tři vlastní branky a vypadalo to skoro, jako bychom si to tentokrát chtěli vynahradit, a to i přesto, že první branka skončila v naší síti již cca po třech minutách hry, kdy se trefil po sólíčku přes celé hřiště týnecký brankář. My jsme ale vzápětí převzali iniciativu do svých rukou a hru otočili. Poločas tak skončil výsledkem 4:2. Ve druhé půlce jsme se trefili mezi tyče soupeře ještě pětkrát a zápas dotáhli do vítězného konce.

Sestava: Maty (G:2), Ráďa (GC), Kuba M. (G:2), Filda N. (G:2), Káča (G:3), Bára, Torka

Pecerady x Ratměřice 4:7 (1:4)

Zápas proti Ratměřicím se odehrál v duchu zmařených šancí a zbytečných gólů do naší branky, a to zvláště v prvním poločase. Mnohokrát jsme nastřelili brankáře, pak tyč, břevno, dost střel letělo taky těsně vedle branky. Nehráli jsme vůbec špatně, jenom se nám hru tentokrát nepodařilo přetavit i v lepší výsledek. Teď jsme si ale určitě vybrali smůlu proti Ratměřicím i pro finální turnaj a ukážeme jim to na jejich domácí půdě :-)

Sestava: Maty (G:1), Ráďa (GC), Kuba M., Filda N. (G:1), Káča (G:2), Bára, Torka

Pecerady x Dolní Kralovice 9:3 (2:1)

Zápas s týmem Kralovic je pro nás vždy z nějakého důvodu těžký. Po dvou remízách a jedné těsné výhře z předchozích turnajů se nám ale podařilo tentokrát přetavit to co umíme i ve výsledek. První půle tomu ještě tolik nenasvědčovala, protože skončila výsledkem 2:1. Ve druhém poločase ale přišla opravdová gólová smršť a každých 60 vteřin padl nějaký ten gól. Nejvíce se prosadil Filip, který vzhledem k tomu, že hraje teprve od podzimu, nedokáže ještě tolik zvednout hlavu a podívat se kam pálí nebo ještě tolik nedokáže hrát kombinačně, což přijde časem, ale nyní na jeho straně stojí velká bojovnost směrem dopředu a tvrdá střela. Kombinace těchto dvou výhod se ukázala jako stěžejní právě proti Kralovicím.

Sestava: Maty (G:2), Ráďa, Kuba M. (G:2), Filda N. (G:5), Káča (GC), Bára, Torka

Pecerady x Vlašim 4:7 (2:4)

V první minutě jme obdrželi rychlý gól, kdy soupeř pronikl po naší levé lajně a zavěsil. Soupeř v podstatě většinu útoků vede výhradně po lajnách a přehuštěnému středu se dobře vyhýbají. Nicméně nás rychle obdržená branka nenahlodala a téměř po celý zápas jsme drželi odskok od soupeře právě na ten jeden gól. Až v závěru nám soupeř opět po lajně dvakrát prošel a zajistil si vítězství.  Vlašim je asi nejtvrději hrající tým ve skupině a hodně těží ze své fyzické připravenosti. Tentokráte to pocítil na vlastní kůži Kuba M., který musel opustit hřiště po zásahu do hrudníku, ale za chvilku už zase statečně bojoval dál. Matyho musím moc pochválit za to, že začíná zvedat hlavu, protože zjistil, že vyhledávání soubojů nevede vždy nezbytně k úspěšnému postupu kupředu a šanci na vstřelený gól. Prokázal to naprosto jasně právě v tomto zápase, kdy šel po lajně a místo toho aby si naběhnul do soupeře, zvednul hlavu, uviděl Káču, která si nabíhala do volného prostoru, poslal jí přesnou přihrávku. Bonusem navíc je, že celá akce byla navíc i korunována gólem. Veliká pochvala.  Káča pak ještě převedla ukázkový přímý kop, kdy přestřelila zeď a zavěsila těsně pod břevno s takovou razancí, že gólman soupeře ani nestačil zvednout ruce.

Sestava: Maty (G:1), Ráďa (GC), Kuba M. (G:1), Filda N., Káča (G:2), Bára, Torka

Kromě toho, že jsem někoho již pochválil, pochvalu si zaslouží naprosto všichni. Kuba M. patří spolu s Káčou a už i s Matym patří k těm, kteří dokáží kombinovat a poradí si tím pádem i se silnějším soupeřem. Filip se dokáže prosadit zase proti soupeřům, kteří hrají více v chumlu. Torka ukázala oproti minulým zápasů mnohem větší bojovnost a touhu získat míč. Bára, která nemá ještě zdaleka tolik zkušeností jako ostatní, bojuje o každý míč.  Radek jednak dobře hájí branku a v poli se dobře začíná vracet za míč.

Výsledné pořadí: 1.Ratměřice, 2.Vlašim, 3.Pecerady, 4.Týnec nad Sázavou, 5.Dolní Kralovice

Příště nás čeká poslední turnaj jarní části v Ratměřicích a pak už budou následovat tři turnaje, které budou i o medaile, a to turnaj v Nespekách, domácí JAWA Cup a turnaj v Ratměřicích.