18. 11. 2016.

Experiment s herní přípravou ala zimní liga se vydařil!

Na neděli 19.11.2016 jsme pro starší přípravku připravili maximalistickou verzi herní přípravy po vzoru velkých klubů. Naše vybavení nám umožňuje postavit v Peceradech regulérní 4 hřiště pro starší přípravku včetně 8 branek. Podařilo se nám sehnat také 3 další týmy, které jsou schopné postavit 2 mužstva 5+1 starší přípravky. Zároveň jsou to týmy výkonnostně srovnatelné. A hlavně jejich hráči, trenéři i rodiče byli ochotni do takového experimentu jít společně s námi.

Den před akcí řádil Martin na bílém koni. Ještě v sobotu odpoledne jsme s ostatními účastníky řešili, zda vše nezrušíme. Nezrušili jsme a dobře jsme udělali. V neděli ráno a dopoledne na nás z aurově modré oblohy shlíželo slunce. Parádní podmínky pro 4 starší přípravky, celkem 8 týmů: 2x Pecerady, 2x Ratměřice, 2x Benešov 2008 a 2x Kamenný Přívoz. Postavili jsme 4 hřiště, po 2 klubech namačkali do každé ze 2 šaten 30 hráčů, zprovoznili občerstvení ve vagónu. Pro hráče jsme měli připravené 2 kola zápasů, v prvním kole A týmy proti sobě a B týmy proti sobě každý s každým, každý tým tedy 3 x 15 minut. Po dvacetiminutové přestávce si týmy prohodily soupeře a opět každý s každým A-B a B-A dalších 3 x 15 minut. Každý z 8 týmů 90 minut hry během 130 minut. Parádní příprava bez velkého čekání a zdržování. Na každém ze 4 hřišť pískal stálý rozhodčí jednoho z klubů. Vše klapalo, zápasy následovaly v rychlém sledu, rodiče se mohli hřát na mezi proti sluníčku.

Naší starší přípravku jsme rozdělili do 2 přibližně stejně silných týmů, každý tým posílila jedna velká naděje z mladší přípravky – Lukáš Kafka a David Kudrna. Ani jeden z nováčků v dresu starší přípravky se na turnaji neztratil, kluci se prosadili i střelecky a jenom potvrdili, že je na čase, aby se měřili se staršími, že na to mají, že jsou připraveni. Zápasy všech týmů byly velmi vyrovnané, a i když nešlo o výsledky, ale o hru, je důležité pro rozvoj hráčů, že se potkaly vyrovnané týmy. Mírné problémy ve druhém kole měli mladí hráči Benešova 2008, kteří hráli všechny zápasy na velkém hřišti ve 4+1 proti 4+1 a docházely jim síly. Všechny zápasy ale odbojovali do posledního míče a vždy odcházeli se vztyčenou hlavou. Od všech týmů jsme viděli parádní akce, kličky, kombinace, tvrdé souboje, krásné góly, báječné zákroky brankářů. Také bezproblémové rozhodování rozhodčích a korektní chování trenérů i fanoušků. Celý turnaj se odehrával v příjemné atmosféře, kdy děti a jejich hra jsou na prvním místě.

Turnaj se vydařil nad očekávání, v podobném formátu hned na první pokus. Přispěli k tomu všichni svým přístupem. Hráči, trenéři, rodiče, rozhodčí. Speciální dík maminkám za úklid a obsluhu ve vagónu. Už máme odezvu od dvou klubů, že by zkusily podobnou akci zopakovat na revanš. Všichni jsme viděli, jak moc tento formát hráčům dává, v průměru každý odehrál 80 minut s vyrovnanou konkurencí. Před všemi hráči smekám a děkuji všem ostatním za spolupráci! Těšíme se na podobnou další akci!