14. 06. 2018.

Domácím zápasem proti Křečovicím zakončili mladší žáci mistrovskou sezónu

V sobotu 2.6.2018 odehráli mladší žáci v domácím prostředí poslední mistrovský zápas proti Křečovicím. Stejně jako ve všech zápasech jarní části panovalo krásné počasí, a ačkoliv je v Peceradech náročný terén, hrál se zajímavý zápas. Polovina z našich 12 hráčů již ráno odehrála od 9:15 mistrovský zápas starší přípravky.

Začali jsme aktivně a skvělým pohybem jsme si hned ve druhé minutě vypracovali a hlavně proměnili gólovou šanci. Soupeř ve čtvrté minutě vyrovnal. Pak se dvacet minut bojovalo. My jsme se snažili tvořit, soupeř nás převyšoval fyzicky. Na konci poločasu šly nejprve Křečovice do vedení, nám se těsně před přestávkou podařilo vyrovnat. Poločas 2:2, vyrovnaný průběh, vyrovnané skóre. Ve druhém poločase se hra příliš nezměnila, byla vyrovnaná, naše hráče zápas bolel. Podařilo se nám ale přeci jen odskočit během minuty do dvoubrankového vedení. Potom jsme se snažili nadále odvážně útočit, ale z protiútoků nás dvakrát potrestal rozdílový hráč Křečovic s číslem 20. Zápas skončil remízou 4:4. Bohužel jsme si opět i po závěrečném hvizdu vyslechli komentáře výkonu rozhodčího, během zápasu řev, nadávky, všechno, co na zápas dětských kategorií nepatří. Naši kluci se opět vydali, polovina týmu si v sobotu dala dvojzápas, za výkon zaslouží pochvalu.

Poslední mistrovský zápas nečekaně vynesl tým mladších žáků na lichotivé třetí místo okresního přeboru skupiny B. S týmem, který komplet do posledního hráče může hrát stejnou soutěž i příští sezónu, je to pěkný výsledek. O to cennější, že z pěti hráčů ročníku 2006, odehráli kompletní jaro čtyři, Tobiáš měl po většinu jara sádru. Po úvodní drtivé prohře v Prčici nastal zásadní zlom v utkání v Trhovém Štěpánově, kde kluci srovnali z 0:5 na 5:5. Od tohoto momentu podávali všichni parádní výkony, zjistili, že to i proti starším, větším a silnějším jde, že i starší protihráče můžou porážet a vybojovali 4 vítězství a 1 remízu. Sílu týmu podtrhují dva nejlepší střelci soutěže – Vojta s Tondou s 20 respektive 18 góly. Jejich osobní úspěch je ale obrazem tvrdé práce celého týmu. V průběhu jarní části rapidně stoupla výkonnost řady hráčů podobně jako v té podzimní. Je to díky píli a chuti hráčů, jejich zaujetí pro hru.

Jarní část mistrovské sezóny byla velká radost díky přístupu hráčů i rodičů, všichni k fotbalu přistupovali zodpovědně, v týmu byl výborná nálada. Díky všem, kteří nám pomáhali, podporovali nás, fandili! Nyní se již pomalu připravujeme na příští sezónu a moc se těšíme!

Naše sestava v posledním zápase: Tonda J. (3 branky), Vojta (1), Martin, Filip R. Tobiáš, Milan, Jakub M., Radek, Filip N., Petr, Lukáš M., Matyáš.