24. 09. 2016.

A-tým – 5.kolo: Pecerady – Ostředek 0:5 (0:2)

V domácím utkání nás čekal další z trojice těžkých soupeřů. Zapsali jsme bohužel hned v úvodu a po chybě v obraně jsme rychlé vedení Ostředku doslova darovali. Hned z protiútoku jsme mohli vyrovnat po brejku, kdy náš útočník postupoval sám na bránu, ale míč se mu zamotal pod nohama. Za 5 min to bylo již o dvě branky, když jsme špatně pokryli vysoké hráče hostí při rohu a důrazná hlavička navýšila náskok na 0:2. To nás celkem utlumilo a dlouho jsme se jen hledali. Ostředek nás přehrával a až v závěru poločasu jsme vyrovnali hru ve středu pole, ale k ohrožení branky jsme se skoro nedostali. Po přestávce už byla hra celkem vyrovnaná, ale trefovali se bohužel jen hosté. Další gól jsme dostali po sporném „ne“ofajdovém postavení a za chvíli další z penalty. Nutno říci, že po podobném a mnohem evidentnějším „faulu“ tělem se minule penalta v Netvořicích nepískala. Ostředek nabídku proměnil, ale až z dorážky. I my jsme měli ve druhé půli také min. 3 až 4 vyložené brankové příležitosti, ale koncovka je náš veliký problém podzimu. Pak jsme kopali i my penaltu, ale břevno bylo zase proti. A když jsme si v závěru dali vlastní gól, odkopem od brány trefil obránce spoluhráče do obličeje a pak míč zapadl přímo do sítě, dílo bylo dokonáno. Výsledek 0:5 je až příliš krutý, ale asi je to obraz naší současné herní krize. Příště jedeme na hřiště lídra soutěže do Václavic, kde se hrála loni 3. třída. Nemáme tam co ztratit, musíme to poctivě odmakat a třeba se herně chytíme… J&J