22. 04. 2017.

A-TÝM – 18. kolo: Ostředek – Pecerady 9:2 (8:0) – bohužel to není překlep :-(

Již před uktáním bylo všechno špatně. Přišlo mnoho omluvenek a bylo nás tak proti posledním zápasům málo, na hřiště jsme se dostali chvíli před výkopem prakticky bez rozcvičení/protažení, nebyl delegovaný rozhodčí. Než jsme se rozkoukali už to bylo 4:0 pro domácí. Nutno ale říci, že první gól jsme domácím darovali chybou v obraně. Druhý jim daroval zase „laik“ rozhodčí, když ne vymyšleným, tak min. sporným faulem na hranici vápna. Další trefy přidali domácí po pohledných rychlých akcích po stranách a přihrávkami proti noze rozebírali naší obranu. My jste chtěli hrát s fotbalovějším soupeřem vyrovnanou partii a měli jsme také v úvodu brankové příležitosti, ale bohužel bez gólového efektu. V dalším průběhu první půle nám rozjetý Ostředek naložil další 4 kusy a poločasové skóre se zastavilo na hrozivém stavu 8:0. Byla to asi nejhorší půle, co kdo z nás pamatuje. Domácí byli v euforii, celý poločas jim vyšlo na co šáhli a skoro se dá říct, co střela to gól v naší síti. Kdo čekal po pauze stejný vývoj, ten se divil. My si řekli, že první poločas hodíme za hlavu a začínáme znovu o nuly, že i my ukážeme, že jsme fotbal nezapomněli. Nemyslím si, že by domácí až tak ubrali a nechtěli si vylepšit osobní střelecké statistiky, ale přestalo se jim dařit, do kopce to měli o dost těžší, najednou netrefovali bránu a zejména v zadních řadách vyráběli poměrně dost chyb. Možná se uspokojili vysokým vedením a podvědomě si mysleli, že to půjde zase samo. Druhá půlka byla už ale vyrovnaná a troufám si říct, že posledních 20 min. jsme domácí i fotbalově přehrávali. Ostředek se ve druhém poločase trefil do sítě jen náhoďákem z přímáku po asi jediné chybě našeho náhradního gólmana v celém zápase. Jinak smekám zejména za výkon ve druhé půli.  Z našich šancí jsme gólově zužitkovali pouze dvě a zápas jsme tak prohráli 9:2. Odvrátili jsme hrozbu dvouciferného debaklu a příště musí být připrava a přístup již od prvních minut diametrálně odlišný..J&J