15. 04. 2017.

A-TÝM – 17. kolo: Pecerady – Netvořice 3:1 (1:0)

Po prohře v Zaječicích jsme chtěli napravit dojem v domácím utkání s Netvořicemi. Ve vyrovnaném prvním poločase hosté lépe kombinovali, ale pouze na vlastní půlce a do zakončení se moc nedostali. My jsme z mála vytěžili jednu branku, když po dlouhém centru z půlky hřiště prodloužil míč hlavou Martin Mikita a Láďa Chmelař pohotově střílel. Jeho střelu brankář vyrazil a pro dobíhajícího Tomáše Artuse už nebyl problém uklidit míč do sítě. Chvíli po změně stran vyrobil na půlce hřiště náš obránce školáckou chybu (už ani nevím, který to byl), zamotal se mu míč pod nohama.  Útočník z Netvořit mu ho vypíchnul a řítil se sám na bránu a z velkého vápna prostřelil našeho gólmana. Další průběh byl zase vyrovnaný, téměř bez šancí až do 70. minuty. To v malém vápně hostí šel do férového souboje s brankářem Tomáš Artus, kterého ale netvořický obránce na svého brankáře nesmylsně strčil a míč se odrazil od zátylku Tomáše do sítě. Od té chvíle byly Netvořice nebezpečnější, více se tlačily dopředu, ale většinou to končilo nepřesností ve finální přihrávce nebo to posbírali naši bránící hráči. Utkání rozhodnul až v samém závěru Jakub Šimáček, který překvapil všechny gólovou střelou z nemožného úhlu. Zápas jsme vyhráli a ukazatel skóre se zastavil znovu na stavu 3:1, stejně jako v každém z našich jarních utkání. J&J