07. 09. 2008.

3.kolo Čerčany B-Pecerady 3:4(2:1)

Hned v úvodu utkání nás zachránila tyč. Pak jsme ovládli hru a náš dobrý výkon jsme korunovali gólem Ládi Chmelaře, který utekl obráncům a mazaným lobem překonal bezmocného brankáře. Protože jsme další naše šance již nevyužili, trefovali se do půle jen domácí. Vyrovnání zařídil rychlý soupeřův útočník, který okoukal Láďovu koncovku a podobně skóroval i on. Na cestu do „kabiny“ jsme dostali ještě jeden gól, když druhý útočník domácích obešel i našeho vyběhnuvšího brankáře a pak už měl lehkou úlohu. V druhé půli jsme zase začali hrát a brzy také vyrovnali, když se konečně trefil Zdenda Barek – tečovanou střelou z velkého vápna k pravé tyči. Brankář si lehnul a na teč již nestačil reagovat. Z protiútoku domácí zase odskočili na rozdíl jedné branky, když taková ušmudlaná střela po zemi podél stojné nohy našeho brankáře zapadla k tyči. Domácí byli v euforii, ze které je brzy srazila vlastní branka, když po centru z levé stravy domácí obránce v pádu nechtěně tečoval míč a dalším lobem přes padajícího gólmana srovnal stav na 3:3. Utkání řídil opět laik z řad domácích a musím říct, že pískal velmi dobře. Nezvládnul pouze konflikt 2 hráčů, nevyloučil je a nechal je oba dohrát, ale naštěstí se utkání celkem v pohodě i tak dohrálo. Domácí si asi mysleli, že jim bude rozhodčí připískávat a často vyžadovali odpískání našich „faulů“, ale vlastní někdy až zákeřné zákroky přehlíželi. Zápas se chýlil ke konci, ale ještě se děly věci. Domácí se řítili tři na jednoho, ale nějak se zamotali a dokonce ani nevystřelili. Naopak chvíli na to pronikal Marek Žďárský pokutovým územím domácích, byl zezadu zfaulovaný, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Míč se však odkutálel skoro na okraj vápna, odkud dobíhající Martin Mikita rozvlnil z dost velkého úhlu neomylně sít a dokonce tu brankovou:-)) Do konce zápasu chybělo 5 minut a domácí začali ještě přitápět. Několik šancí zmařila naše obrana už v zárodku a tu největší zastavila opět tyč. Již potřetí jsme tak otočili zápas a vyhráli, nyní 3:4 z pohledu domácích. Do dalších zápasů by to chtělo víc klidu v koncovce, ale to je dost obehraná písnička.