09. 05. 2009.

14.kolo: MP Sedlčany-Pece A 6:0(2:0), Teplýšovice-Pece B 3:0(0:0)

Když v Sedlčanech padla sobotní ranní mlha udělalo se opět pěkně. Na perfektním hřišti nastoupilo naše Áčko proti lídru tabulky. Kluci šli na hřiště především s defenzivními úkoly. I proto si soupeř pouze obtížně vypracovával šance. Když už vystřelili, bylo to z dálky, nebo po dobrém bloku našich obránců. Přesto se soupeři do půle podařilo vsítit 2 branky. Několikrát nás výtečnými zákroky podržel brankář Dan Chmelař, který jako by v tomto zápase o několik let vyrostl.
Ve druhé půli to vypadalo podobně až tak do 40min. zápasu. S blížícím se koncem zápasu kluci ztráceli koncentraci a šance soupeře se množili a byly čím dál nebezpečnější. I proto jsme dostali víc gólů, než v první půli. V kabině jsem všechny pochválil za předvený výkon. Překvapil zejména brankář, který svými dlouhými výpopy držel hru daleko od naší brány a mnoha pěknými zákroky udivoval všechny přítomné.Péťovi Havelkovi se naopak proti silným soupeřům moc nedaří. Přílišný respekt z neznámých tváří mu asi brání v předvedení svých kvalit. Naopak „bráchové“ kvalitu soupeře nevnímají, bohužel však mnohdy ani nic jiného. Přesto svou zarputilostí předčí mnoho jiných na hřišti. Vojta Kubias má obrovský fyzický fond a bojovnost, avšak jeho technika přesně odpovídá docházce na tréninky, škoda. Ukázalo se, že po odchodu Ríši Ungra nám chybí kvalitní útočník, který by se dokázal prosadit i proti silným soupeřům.

Naše Béčko sehrálo pěkný zápas v Teplýšovicích. Nerozhodný výsledek první půle vypovídá o vyrovnané hře. Ve druhé půli však soupeř vyslal svého brankáře do pole a ten sám zařídil pohodlné vítězství 3:0. Tím se vlastně historie opakovala, jelikož v 7.kole zažilo podobný průběh naše Áčko, kdy Milan Slanina přes náš neustálý tlak a šance 7x utekl a my prohráli 7:4.Nevím, co na něj za týden bude platit, ale něco musíme vymyslet.